Naujausia informacija dėl COVID-19
2021-11-19
Naujausia informacija dėl COVID-19

Asmenų, turėjusių sąlytį su sergančiuoju Covid-19 liga (koronaviruso infekcija) ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigoje izoliacijos algoritmas:

1.  izoliuojamas asmuo, kuriam patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija);

2. įstaigos personalui taikoma izoliacija įprasta Taisyklėse nustatyta tvarka, išskyrus asmenis, kurie buvo paskiepyti COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina pagal pilną schemą, kai praėjo daugiau kaip 120 d. nuo paskutinės dozės ir asmuo neskiepytas sustiprinančiąja* doze, jeigu yra galimybė organizuoti testavimą 2.5 p. nustatyta tvarka;

3. ugdytiniai dalyvauja ugdymo procese.

Jeigu asmuo turėjo didelės rizikos COVID-19 kontaktą

Paskiepyti COVID-19 vakcina pagal pilną schemą ir praėjo daugiau kaip 120 d. nuo paskutinės dozės (netaikoma pagal pilną schemą paskiepytiems asmenims iki 18 m.) ir asmuo neskiepytas sustiprinančiąja doze

Izoliuotis iki neigiamo PGR tyrimo rezultato gavimo (tyrimas atliekamas ne anksčiau kaip 3 dieną po turėto kontakto) arba kaip įprastu didelės rizikos kontakto atveju (izoliuotis 10 dienų su galimybe susitrumpinti izoliaciją, ne anksčiau kaip 7 izoliacijos dieną atliktus PGR tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą).

Naujos Izoliacijos taisyklių nuostatos turi būti taikomos tiems asmenims, kurių kontakto diena yra ne anksčiau kaip lapkričio 17 d.

Papildomi reikalavimai:

Simptominiai asmenys nedalyvauja ugdymo procese, rekomenduojamas PGR tyrimas.

Galimai imunitetą COVID-19 turinčių asmenų izoliacijos algoritmas nuo lapkričio 17d. (0.27 MB)
Jei sąlytį su COVID-19 sergančiuoju ugdymo įstaigoje turėjo vaikas (0.08 MB)