Karpymo įgūdžiai
2020-04-28
Karpymo įgūdžiai

Kuo vaikui naudingas karpymas žirklėmis?

Karpymas žirklėmis padeda vaikams lavinti smulkiuosius raumenis rankose, dar kitaip – smulkiąją motoriką. Šie raumenys labai svarbūs laikant pieštuką, kreideles, griebiant ir manipuliuojant daiktais.
Karpymas lavina ne tik smulkiąją motoriką, o taip pat ir:
1. Akies – rankos koordinaciją. Kuomet vaikai viena ranka laiko popierių, o kita kerpa stebėdami žirklių judesį.
2. Abipusę koordinaciją. Šie įgūdžiai apima abiejų kūno pusių naudojimą tuo pat metu, kuomet kiekviena ranka atlieka skirtingas užduotis. ( Pvz.: norėdamas iškirpti kvadratą, vaikas viena ranka turi laikyti popierių, jį pasukti, o kita ranka ne tik atidaro ir uždaro žirkles, bet ir juda linija).
3. Dėmesio koncentraciją. Kad karpymas būtų kokybiškas, reikia sukaupti dėmesį į tikslingas linijas bei formas, kurias reikia iškirpti.

Karpymo užduotėles galite rasti ČIA